www.google.com     www.seznam.cz     www.atlas.cz     www.centrum.cz
www.pbsoft.wz.cz
 Programy

Programy

Delphi
pbAlbum 1.1

pbAlbum je určeno pro generování internetových fotoalb ze zadaných fotografií.
Program zvolené fotky zmenší na požadovanou velikost, vytvoří náhledy a pro každý obrázek vygeneruje vlastní HTML soubor, samozřejmostí je i vygenerování indexového souboru se všemi náhledy. Pro fotoalbum lze nastavovat různé parametry (barva, zobrazovaný text, EXIF informace...). Předností tohoto programu oproti jiným generátorům je možnost integrovat fotoalbum do nějakého jiného HTML kódu.


pbAlbum 1.1.1 freeware 2,9 MB česky, anglicky informace stáhnoutČas 2.1 (Better Clock 2.1)

Čas 2.1 je aplikace, která nabízí přehled o aktuálním čase, datu, zobrazuje dobu, po kterou právě běží program a počítá celkovou dobu spuštěného počítače. K dispozici jsou i stopky. Naměřený čas si můžete uložit. Nemusíte nutně ukládat pouze čas, který jste naměřili tímto programem, ale můžete si v okně uložení čas změnit (např. pokud jste něco měřili na hodinkách a chcete si to uložit i do vašeho počítače).
Program dále disponuje funkcí automatického vypnutí PC. Tuto funkci využijete například, když chcete usnout při hrajícím WinAmpu a chcete, aby se počítač sám vypnul, až budete spát. Nastavíte jen čas, kdy se tak má stát. A zapnete odpočet.
Dále také umožňuje nastavit alarm. Ten pak v zadaný čas spustí melodii, kterou si zvolíte.
Poslední funkcí je historie spouštění programu, čehož se dá využít jako sledování, kdy byl počítač zapnut / vypnut a kolik času jste u něj strávili.
Program se minimalizuje do systémové lišty vedle hodin, takže nezabírá zbytečně místo na hlavním panelu.


Čas 2.1 freeware 520kB česky informace stáhnout
Čas 2.0 freeware 470kB česky informace stáhnout
Čas 1.2b freeware 420kB česky informace stáhnoutAlmost Calculator 1.0

Program je sloučením dvou podprogramů: Převody jednotek a Statistika.(Viz níže.)

U převodů jednotek lze převádět údaje v těchto veličinách: délka, obsah, objem, hmotnost, teplota, rychlost, informace a tlak. Další veličiny si může uživatel nadefinovat sám.
Statistika slouží k základním statistickým výpočtům. Obsahuje dvě kategorie výpočtů: charakteristiky polohy a variability a koeficient korelace. Oproti původnímu programu Statistika 1.0 je nynější verze modifikována jen nepatrně (byly vylepšeny algoritmy výpočtů).


ACalculator 1.0 freeware 360kB česky, anglicky informace stáhnout
exe rarPřevody jednotek 1.0

Program slouží k převodu různých jednotek - délky, obsahu, objemu, hmotnosti, teploty a rychlosti.
U jednotek délky můžete mezi sebou převádět metry, yardy, stopy, palce, míle, námořní míle, angströmy a versty (rus.). U obsahu je k dispozici: m2, ar, ha, barn, čtverečný yard a acre ("akr"). U objemu: litr, dm3, m3, gallon, pint, liquid pint a barrel. U hmotnosti: kg, libry, grainy a unce. U teploty: °C, °F a Kelvin. A u rychlosti: km/h, m/h, mph.

Převody jednotek 1.0 freeware 300kB česky informace stáhnoutStatistika 1.0

Program slouží k základním statickým výpočtům. Obsahuje dvě kategorie výpočtů: Výpočet charakteristik polohy a variability a výpočet koeficientu korelace.
Ze zadaných hodnot tak program spočítá aritmetický a harmonický průměr, modus, median, rozptyl, směrodatnou odchylku, variační koeficient a koeficient korelace. Program umožňuje zadané hodnoty uložit (pokud by jste je někdy v budoucnu chtěli opět použít) a opět je načíst.
Program je šířen jako freeware. Můžete ale libovolnou částkou přispět na další vývoj těchto aplikací a ocenit tak moji tvorbu.

Statistika 1.0 freeware 380kB česky informace stáhnoutArkanoid 1.0

Arkanoid 1.0 je další z mnoha variant na populární hru arkanoid. Tato verze není přesnou napodobeninou původní hry, ale obsahuje tyto odlišnosti:
- s přibývajícími body neroste rychlost míčku, ale zmenšuje se plošina, od které se míček odráží
- pokud míček odrazíte krajem plošiny (černě vyznačeny), odrazí se do náhodného směru (tím je zamezeno, aby míček nelítal pořád ve stejné dráze).
Nemá cenu více popisovat tuto hru, raději ji vyzkoušejte sami.

Arkanoid 1.0 freeware 270kB česky informace stáhnout


Některé programy jsou umístěny také na serveru Slunečnice.Pascal

Faktorialy 1.0

Jedná se o jednoduchý program na výpočet faktoriál. K jeho tvorbě mě motivovala neschopnost mojí kalkulačky (ta dokáže vypočítat maximálně 69!). Na rozdíl od ní zvládne tento program výpočet až 1754!.

freeware 16kB česky stáhnout


Kombinační čísla 2.0

Název programu jednoznačně vystihuje jeho možnosti. Využívá algoritmu z programu Faktorialy 1.0. Pro výpočet kombinačního čísla n nad k zadáte pouze hodnotu n a k.
Verze 2.0 umožňuje navíc od předešlé verze krácení faktoriál.

freeware 16kB česky stáhnout


[ nahoru ]